27 Aralık 2013

FREN TESTLERI ve ARAC SINIFLARI

https://drive.google.com/file/d/1lfvawdO7nNRPD1dW_k9a8t3B0TipCMZj/view?usp=sharing

FREN TESTLERI ve ARAC SINIFLARI

Share

Dr. A. DEMİR

1973 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Trabzon’da tamamladı. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümünü kazandı. 1996 yılında Otomotiv Öğretmeni olarak mezun oldu. 1999 yılında yüksek lisansını tamamladı. 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Fren Disklerine Uygulanan Kaplamaların Frenleme Performansına Etkisinin Deneysel İncelenmesi” konulu tez çalışmasıyla doktor oldu. Demir, İBB - İstanbul Otopark İşletmeleri (İSPARK) AŞ’de sırasıyla, Teknik İşler Şefi, İşletmeler Müdürü, Etüt Plan ve Proje Müdürü, Etüt ve Planlama Müdürü olarak çalıştı. 2011 yılında Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent olarak göreve başladı. Başta otomotiv olmak üzere, güç aktarma organları, alternatif yakıtlar, ulaşım ve otopark yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde, kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış makale çalışmaları bulunmaktadır. Ayrıca “Güç Aktarma Organları”, “Otopark Uygulamalarında Teknoloji, Çevre ve Emniyet Faktörleri”, 40 bin kelimelik “Otomotiv ve Temel Teknik Bilimler Sözlüğü”, 11 bin kelimelik “Sistem Sistem Otomotiv Teknik Terimler ve Terminolojiler Sözlüğü”, 2500 kelimelik “Otopark Endüstrisi Sözlüğü” gibi yayınları da bulunmaktadır. www.otoguncel.com web sitesinin editörlüklerini yürüten ve wushu spor dalında uluslararası hakem olan Demir, evli ve iki çocuk babasıdır.

You may also like...

3 Responses

 1. HasanBasri Pehlivan dedi ki:

  Hocam merhabalar
  1977 yılında istanbula gelip çıraklık olarak başlayıp,usta seviyesine geldikten sonra kendi iş yerimi açıp otomobil tamir bakım işleriyle ugraşıyorum.Ben sizin çalışmalarınızı ve hakkınızdaki tüm bilgileri okudum.Bizlere teknik olarak verdiğiniz bilgiler için teşekkürler.Öğrencileriniz sanırım çok şanşlılar.
  Benim sizden öğrenmek istediğim bir çok teknik bilgiler olacaktır.Asıl öğrenmek istediğim1998 yılında ustalık belgesi almak için mevcut okullara gittiğimde,oradaki öğretmenlerin yeni otomotiv teknolojisine uzak olduklarını gördüm,benim o dönemler uğraşı verdiğim alman otomobillerinin yeniliklerini takip edemişlerdi.Eski sistemlerini işliyorlardı.Şimdi nasıl bilmiyorum.Ünivertiselerde sanırım çok daha geliştirilmiştir.Benim isteğim şu,yeni eğitim sisteminden dolayı çırak yetiştiremiyoruz,Tamirçilik tarihemi kavuşacak,yoksa okullarda pratik olmadan sadece ders kitaplarındaki bilgilerle otomobil tamir edeceğiz ve bu hızlı gelişen teknolojilere nasıl cevap vereceğiz.Şu an piyasada ne kadar serbest usta var bilmiyorum,bildiğim ben de dahil olmak üzere şunu söyleyebilirimki yeni teknolejiden yoksunuz,kulaktan dolma,yaşadıgımız tecrubelerle ayakta durmaya çalışıyoruz,ezbere yapılan işler, otomobillerde çözülemeyecek ve sürüş esnasında tehlike arz edecek hale geliyor.Tüm bunun gibi bir çok sorunları çözmek için çalışmalar varmı?Ücretsiz egitimler var mı?

  • Dr. A. DEMİR dedi ki:

   Hasan Basri Bey tamamen kişisel merakınızın peşinden koşacaksınız. İnternet iyi bir yol ancak yabancı dil bilmek gerekebilmekte. birde formlarda yanlış bilgiler olabilmekte. bir filtreye ihtiyaç var.

   • Dr. A. DEMİR dedi ki:

    Firmaların eğitim dokümanları iyi hazırlanıyor. yetkili servislerdeki eğitimlere yakınlaşacak yöntemleri bulmak lazım. yada o dökümanları elde etmek lazım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.